Aşık Erfani - Aşık Erfani, Ozanlar - türkü sözü | klibi
Dinlemek istediğiniz Türkü:

1976 yılı Mart ayında Afşin’de dünyaya gelmişim. İlk ve orta öğrenimimi burada tamamladım. Kıymetli hocam Yahya Kırlangıç’tan aldığım nota ve bağlama eğitimimi altı yaşımda tamamladım. Sonraki dönemde kendi çalışmalarımla küçük bir çırağa yetecek seviyelere ulaşmış oldum. Düğünlerde bağlamamla türküler çaldım söyledim.

1992 senesinde küçük ilçemizde yayına başlayan ilk radyoda sunuculuk yapmaya başladım, bir yandan da düğünlerde türküler söylemeye devam ettim.

Sonraki dönemde gurbet ellerde buldum kendimi. Önce Isparta daha sonra Antalya, İstanbul, Mersin ve son durak olan Ankara’da aldım soluğu.

2010 senesinde söz ve müziği bana ait 10 türküden oluşan amatör bir albüm hazırladım, büyük bir kesimin dikkatini çekmeyi başardı albümüm.

Bizim ellerde bağlama çalmak türkü söylemek yeme içme kadar olmasa da vazgeçilmez bir gelenektir. Büyük Ozan Mahzuni Şerif bu noktada bizlere ışık olmuştur.

Yaz tatillerinde annemin köyünde (Karaözü) geçti çocukluğum. Aynı köyde bir zamanlar Sadık Baba’nın da yaşamış olduğunu sonradan öğrendim, toprağı nur olsun.

Türkülerimiz vazgeçilmezdir, türkülerimiz susmaz…
Kaynak : http://www.asikerfani.com/biyografi.asp