Kıvırcık Ali'yi Trafik kazasında kaybettik - Türküler geçidi, türkü sözleri ve türkü klipleri sitesi Kıvırcık Ali'yi Trafik kazasında kaybettik - Türküler geçidi, türkü sözleri ve türkü klipleri sitesi

Türk Halk Müziğinin Önemli yorumcularından Ali Özütemiz’ i kaybettik. Tüm halkımızın başı sağolsun. Allah Rahmet eylesin.

11 Ocak 2011 salı günü saat 05.30 sıralarında geçirdiği trafik kazasında, Takla atan aracında hayatını kaybeden Ali Özütemiz (Kıvırcık Ali) 42 yaşındaydı.

CENAZESİ YARIN

Çatalca’daki trafik kazasında hayatını kaybeden, “Kıvırcık Ali” olarak tanınan sanatçı Ali Özütemiz’in cenazesi, yarın Avcılar Er Mahmut Dede Cemevi’nde düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

Çatalca’da devrilen aracında hayatını kaybeden Ali Özütemiz (42) için yarın saat 13.00’te Avcılar Er Mahmut Dede Cemevi’nde tören yapılacak.

Özütemiz’in cenazesi, törenin ardından defnedilecek.

KIVIRCIK ALİ KİMDİR?

Ali Özütemiz, 11 Ekim 1968’de Tokat’ın Turhal ilçesinin Erenli köyünde dünyaya geldi.

Mahzuni Şerif, Abdullah Papur, Ali Kızıltuğ, Ali Ekber Çiçek, Muhlis Akarsu, Rıza Aslandoğan, Arif Sağ, Musa Eroğlu ve Sebahat Akkiraz gibi büyük üstatları dinleyerek büyüyen, zamanın çoğunu bağlama çalarak geçiren Özütemiz, gazino ve düğün salonlarında çalışmaya başladıktan sonra saçlarının uzun ve kıvırcık olmasından dolayı “Kıvırcık Ali” olarak anılmaya başlandı.

“Gül tükendi ben tükendim”, “Isırgan otu”, “Üçüncü gurbet”, “Geriye dönün seneler” ve “Hepimize yeter dünya” adlarıyla 5 albüm çıkaran “Kıvırcık Ali”, 2 çocuk babasıydı.
Kaynak http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16731746.asp?gid=373