“Sulari’ ce / Davut Sulari Türküleri ” Albümü - Düet Albümler - türkü sözü | klibi
Dinlemek istediğiniz Türkü:

sularice albümü

SULARİ’CE ” DAVUT SULARİ TÜRKÜLERİ ”

Asıl adı Davut Ağbaba olan Âşık Davut Sularî, geleneksel âşık tipinin hayli dışında yer alır. O, âşıklık geleneğinin kalıplarını zorlayan, müzikte ve şiirde daima yenileşme hareketinin içerisinde yer almış, şöhreti ülke sınırlarını aşmış, kabına sığmaz bir âşıktır. Sözlerinde, mânâ âleminin sırlarını; sazının telinde, hakikatin sesini duyuran Sularî, bu kültürün en içli ve aşkın tiplerinden birisidir. Öyle ki Davut Sularî’de aşk, Hak ile nas arasında aranan, bulunduğunda da en coşkun haliyle yaşanan bir kavramdır.
Eğer Davut Sularî’yi anlamak isterseniz sadece Davut Sularî’yi deyişleriyle ve müziğiyle ele almanız yeterli olmayacaktır. Onun beslendiği, yaşadığı, yaşatmaya çalıştığı kültürü, ortamı anlamaya çalışmak gerekir. Bu yolculukta, kılavuzunuz Davut Sularî olursa çok mekânda konaklamanız gerekecek, mânâ denizine dalıp ıslanmanız kaçınılmaz hale gelecektir…( Melih Duygulu )

Arda Müzik tarafından çıkarılacak olan “Sularice” albümü 16 eserden oluşuyor. Erdal Erzincan’ın yönetmenliğini yaptığı albümde birbirinden kıymetli, ömürlerini türkülere adamış, kıymetli ustalarımız; Sebahat Akkiraz, Belkıs Akkale, Güler Duman, Cengiz Özkan, Erdal Erzincan, Muharrem Temiz, Gani Pekşen, Hüseyin Turan, Tolga Sağ, Ahmet Aslan, Muharrem Temiz, Yıldırım Budak, Dertli Divani, Yılmaz Çelik, Berrin Sulari, Öznur Sulari, Özlem Sulari seslerini ve yüreklerini kattılar.